čtvrtek 11. října 2012

Autumn

<a href="http://www.bloglovin.com/blog/4087684/?claim=f22q53jbeyf">Follow my blog with Bloglovin</a>Jacket: Lanvin for H&M/ Leggins: Reserved/ Shoes: Mango

Autumn is definitely here, because I'm freezing like a hell already and what I would love to do is just lie down and fall asleep and awake when the freezing weather will be gone for ever! Hate it! So, now I'm sitting here with my favorite fresh mint tea, watching Gilmore Girls, pretty old one but still one of my fav. For my outfit I chose some leather and latex material which couldn't stay without any looks. Anyway these materials dominated this season and I'm so into them. What about you, yay or nay?

Podzim je definitivně tady a jediné co ted' dělám je to, že mrznu. Úplně všude a kdykoliv. Co bych ted' nejraději udělala je, že bych usla a vzbudila se až na konci téhle odporné zimy, nesnáším ji! Takže ted' tady sedím s mátovým čajem a sleduju Gilmorovy děvčata, které jsou pěkně staré, ale pořád patří k mým oblíbeným. Dnes jsem jako outfit zvolila latexový a kožený materiál, který tuto sezonu vévodí. Samozřejme se to nemohlo obejít bez divných pohledů, jako kdybych zrovna vyšla ze sexshopu :D Vám se to líbí, nelíbí? 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...